Početna strana > Hronika > OI u Tokiju: Strelac Milenko Sebić osvojio 3. mesto u disciplini 50 metara trostav malokalibarskom puškom doneo i 5. medalju za Srbiju

ponedeljak, 02. avgust 2021.

Srpski strelac Milenko Sebić osvojio je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, u disciplini 50 metara trostav malokalibarskom puškom.

U izuzetno zanimljivom takmičenju, Sebić je do medalje došao zahvaljujući konstantnosti u pucanju, odnosno nije imao oscilacije kao neki drugi takmičari.

Sve vreme finalnog takmičenja držao se između trećeg i šestog mesta, da bi u završnici iskoristio greške Kuliša i Šerbačeviča i preuzeo treće mesto od Norvežanina Hega.

Sebić je završio sa 448.2 kruga i osvojio bronzanu medalju, što je najveći uspeh u njegovoj karijeri.

Zlatnu medalju osvojio je mladi Kinez Žang, srebro je pripalo ruskom takmičaru Kaminskom.

Sebić je došao do pete medalje za Srbiju u Tokiju, druge u streljaštvu.